Where you live in harmony with nature... 

Po stopách Karla Klostermanna

V okolí najdete zajímavé historické objekty, možnosti koupání, turistiky              i nedotčenou přírodu v rámci šumavského předhůří. Tento kraj a vesnice navštěvoval často Karel Klostermann při návštěvách svých přátel během jeho toulek Šumavou a v období  jeho častého pobytu v Klatovech.

Zajímavé turistické trasy i cyklostezky, procházející volnou krajinou i lesním porostem.  

Krajem  Františka Križíka

V tomto kraji, ve městě Plánice, která se nachází nedaleko, se narodil a prožil své mládí František Křižík. Můžete navštívit jeho rodný dům a projít se jeho rodnou krajinou.  

Kopce, klidná údolíčka pod věncem houpavých obzorů, potůčky, lesy a louky, odlesk vody v rybnících, vesničky s kostelíky, to je Plánicko. Leží ve zvlněné krajině šumavského podhůří. v blízkosti Šumavy. Je zajímavé nejen pro milovníky kulturních památek a přírody, ale i sportu a klasické rekreace s pobytem u vody. A jestli vyjdete k temeni pahorků, pohled až k Šumavě či brdským vrcholkům nebo i k rovině na jihu Čech vám bude odměnou. 

Zajímavosti, historie i pohodový pobyt 

V dobré dojezdové vzdálenosti navštívíte hrady Velhartice, Kašperk, Klenová či Rabí. Objevíte královské město Klatovy se svými katakombami a barokní lékárnou. Potěšíte se pohledem na barokní kostely v Plánici, Nicově, Kašperských Horách nebo v Sušici. Projedete se po cyklotrasách nebo i po prázdných silničkách v okolí a využijete sportovní areály v blízkosti na tenis, volejbal, fotbálek i badminton.  Dobře zrelaxujete na chalupě na klidném místě, při večerním ohni a pod nočním nebem plným jasných hvězd..  

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non.