Tam kde žijete v souladu s přírodou v krajině s příběhy..

Po stopách Karla Klostermanna

V okolí najdete zajímavé historické objekty, možnosti koupání, turistiky . Nedotčenou přírodu v rámci šumavského předhůří. Tento kraj a vesnice navštěvoval často spisovatel Karel Klostermann při návštěvách svých přátel během jeho toulek Šumavou a v období  jeho častého pobytu v Klatovech. Krajinu i její obyvatele popsal ve svých zajímavých knihách...

Zajímavé turistické trasy i cyklostezky, procházející volnou krajinou i lesním porostem.  

Krajem  Františka Križíka

V tomto kraji, ve městě Plánice, které se nachází nedaleko, se narodil a prožil své mládí František Křižík. Můžete navštívit jeho rodný dům a projít se jeho krajinou dětství..  

Kopce, klidná údolíčka pod věncem houpavých obzorů, potůčky, lesy a louky, odlesk vody v rybnících, vesničky s kostelíky, to je Plánicko. Leží ve zvlněné krajině šumavského podhůří. v blízkosti Šumavy. Je zajímavé nejen pro milovníky kulturních památek a přírody, ale i sportu a klasické rekreace s pobytem u vody. A jestli vyjdete k temeni pahorků, pohled až k Šumavě či brdským vrcholkům nebo i k rovině na jihu Čech vám bude odměnou. 

Zajímavosti, historie i pohodový pobyt 

V dobré dojezdové vzdálenosti navštívíte hrady Velhartice, Kašperk, Klenová či Rabí. Objevíte královské město Klatovy se svými katakombami a barokní lékárnou. Potěšíte se pohledem na barokní kostely v Plánici, Nicově, Kašperských Horách nebo v Sušici. Projedete se po cyklotrasách nebo i po prázdných silničkách v okolí a využijete sportovní areály v blízkosti na tenis, volejbal, fotbálek i badminton.  Dobře zrelaxujete na chalupě na klidném místě, při večerním ohni a pod nočním nebem plným jasných hvězd..  

Děkuji svým rodičům, kteří měli  prozíravost a našli tuto chalupu v centru pozitivní energie..